Kinder odpad okolo sveta – Mr. Potato Head

Včera sme v keške Jurrasic castle natrafili na nevšedného stopára. Patríme k tým keškárom, ktorí radi podľahnú tejto čudesnej romantickej sub-úchylke a keď natrafíme v krabici na hračku so štítkom, vždy ju posúvame zase ďalej. Občas sa dokonca zahrám na Améliu a spravím kinderku peknú štylizovanú foto.

Enno
Enno (TB2JERZ) pod Matterhornom

Takmer nikdy nemáme šancu nejako extra prispieť k dosiahnutiu cieľa, ktorý majiteľ hračke dal. Tie ciele sú niekedy až a prehnane optimistické. No ale navštíviť všetky kešky v štáte Idaho (veď tam musia byť mnohé tisíce keší) a po splnení cieľa cestovať okolo sveta – s tým sa človek len tak nestretne. No a presne tento cieľ má gýčový plastový zemiak s klobúkom na skateboarde, čo sme našli pod hradom v Jure.

Je k nemu pripnutá takáto vzorná zalaminovaná kartička:

2016-04 Potato head 02
Mr. Potato Head (TBE45A) – cieľ misie

No a potom som si všimol na stránke tohto buga – bol zaregistrovaný v roku 2003 a vypustený v roku 2004 a teda už skoro 12 rokov cestuje svetom! Wow. Každý, kto si niekedy vypiplal ten vlastný travel bug – starostlivo vybranú vecičku, štítok, zalaminovanú kartičku, s fotkou, kreatívnou a splniteľnou misiou .. aby mu potom nenávratne zmizol hneď z prvej kešky, kam ho láskyplne vložil .. tak každý vie, že 12-ročný travel bug, to je zjav ako žijúci dinosaurus.

Zdá sa, že základom úspešnej misie pre cestu svetom je okrem laminovania kartičky a kusiska šťastia hlavne výber, čo najviac gýčového kinder-odpadu, aby sa naň neulakomil fakt nikto. Mr. Potato Head osobne, zoznámte sa:

2016-04 Potato head 01
Mr. Potato Head, po 12-ročnom putovaní stále v kondícií

Už v čase registrácie v novembri 2003 existovalo v Idahu vyše 600 kešiek, takže túto časť misie sa Zemiakovej hlave nemohlo podariť splniť. Ale jeho skateboard od tej doby prebrázdil cesty mnohých krajín:

  • 2004 – spoznávanie USA
  • 2005 – výlet na otočku do Austrálie a po návrate konečne dorazil do Idaha
  • 2006 – výlet do Írska a návrat do USA
  • 2011 – po piatich rokoch doma (2009 a 2010 bez logu) vyráža do Japonska
  • 2012 – dosť bolo Japonska, ochutnáme Európu
  • 2013 – boardujeme cez Nemecko, Rakúsko a Česko
  • 2014 – v Čechách sa mu páči a na celý rok 2015 sa tu stratí
  • 2016 – objavuje pri Tisovci na Slovensku
Mr. Potato Head - map 2016
cestovateľská mapa Mr. Potato Head

Kam sa Mr. Potato Head vyberie teraz? Nikto nevie, ale budem ho sledovať, keď sa s ním o pár dní niekde rozlúčime. Napriek tomu, že počas svojej kariéry vyzeral byť už aspoň 3x nenávratne fuč, vždy sa niekde napokon objavil.

80ebee16-fd07-4459-83bd-8f77f3594bb4_l
Eddy peak, Idaho (2005) – photo by Moun10Bike
70a074d7-762f-4d42-b05a-ebcd22e21e5a_l
Mellnikfall, Rakúsko (2013)

… ja viem, toto má byť blog o Project-gc.com a GSAKu a nie o príbehoch cestujúcich hračiek. Takže vedzte, že v GSAKu si viete udržiavať databázu svojich Trackables, prípadne aj tých, ktoré ste posunuli ďalej. Existuje viacero makier, ktoré vám vedia vytvoriť zaujímavé štatistiky o ich pohybe.

Ja sám sa tomuto nevenujem, takže presnejšie inštrukcie, ako na to, sem zatiaľ nenapíšem. V zásade si treba vytvoriť novú databázu (napr. Moje trackables) a naplniť si ju napríklad makrom AddTrackablesAPI. Potom si z nej nejakým iným makrom vytiahnete štatistiku, podľa toho, čo vás zaujíma. Napríklad takýto patchwork vlajočiek, ktoré precestoval jeden z mojich najúspešnejších travel bugov:

map
TBGX3A country flag patchwork

Možno v budúcnosti predstavím viac makier podrobnejšie.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s